19.03.2013

Side (Turcja) czyli nasza podróż poślubna

Właśnie do Side udaliśmy się już prawie dwa lata temu w naszą podróż poślubną. Jest to cudowne małe miasteczko na Riwierze Tureckiej, przepełnione zabytkami, z amfiteatrem, ruinami po świątyniach, poobalanymi trzonami kolumn, głowicami kolumn, po prostu będąc tam człowiek czuje się jakby przeniósł się w czasie. 
Kąpiąc się w morzu widać idealnie amfiteatr, robi to duże wrażenie. Plaże nie są zbyt szerokie, i tylko najdroższe hotele mają własne plaże blisko centrum, nasz hotel niestety miał busa który kursował pół godziny w jedną stronę poza miasto na 'naszą' plażę. 
Zapomniałam dodać, że w Side jest piękny port a także malowniczy bazar umieszczony na wzniesieniu, po którym krętymi, wąskimi uliczkami wędruje się aż do samego portu. Odbywają się tu również festiwale muzyczne, na jeden się załapaliśmy, są koncerty gwiazd muzyki tureckiej a także grają tam bandy jazzowe. Bardzo przyjemnie jest stanąć wśród turków, którzy zupełnie inaczej niż my bawią się na koncertach, tam wszyscy bez względu na wiek, bez alkoholu, tańczyli, klaskali, skakali, panowała euforia :) Staliśmy i ich podziwialiśmy :) Pozostawiam Was ze zdjęciami i uciekam dalej się przeprowadzać. 

 
a tutaj zrobiłam dla nas pamiątkowy plakat, który wisi na ścianie :)
Miłego dnia :)

8 komentarzy:

 1. Hello from Spain, stunning scene rey.nice photos. A honeymoon very cool and happy. I envy! Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 2. zazdroszcze podróży :) śliczna jesteś i ta figurę! Przydałoby się trochę słońca, chociaż troszeczkę :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak ja bym się tam teraz chciała przenieść!

  OdpowiedzUsuń
 4. Turkey is a great country with so much history that most Americans really have no idea.

  OdpowiedzUsuń

Thank you for comment :)

Bardzo dziękuję za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...