18.12.2014

idealne gry na święta

Jak umilić sobie świąteczny czas i zaangażować jak najwięcej osób do wspólnej zabawy? Wystarczy dobra gra karciana lub planszowa. Przygotowałam dla Was moich faworytów, gdzie można grać od 4-5 osób. Są to gry strategiczne lub na spostrzegawczość, wciągające, w których trzeba mieć plan, trochę pomyśleć i świetnie się bawić! :) No to zaczynam:

Pierwsza propozycja to gra "karciania" "Dobble" uwielbiana i przez dorosłych i przez dzieci, dałam rade w nią grać nawet z niespełna 3 latką! Choć musiałam dawać jej więcej czasu na myślenie. Chodzi o to aby jak najszybciej pozbyć się wszystkich kart. 
Zasady: Na środek kładziemy jedną kartę, resztę rozdajemy między graczy, na 3 odwracamy kupki kart i kto pierwszy zobaczy powtarzający się rysunek na swojej i środkowej karcie, mówi co zobaczył np. "drzewo" i szybko kładzie na środek. I tak w kółko aż ktoś pozbędzie się jako pierwszy wszystkich kart. Tutaj spokojnie można zagrać w więcej niż 5 osób. 
Druga propozycja to "Za siedmioma górami" może sprawiać wrażenie gry dla dzieci, jednak dorośli mogą się przy niej równie dobrze bawić, my z mężem ją uwielbiamy.

Zasady: Są bardziej skomplikowane, więc powiem w skrócie, że pokonując po drodze gremliny musimy dojść do zaklętej księżniczki i ją uwolnić, następnie pójść z nią do czarownika gdzie za pieniądze ją odczaruje i na koniec musimy doprowadzić ją do króla. Kto pierwszy doprowadzi księżniczkę do króla ten wygrywa. Po drodze wygrywa się i traci pieniądze, można kupować różne gadżety ułatwiające uwolnienie księżniczki. Gra dla max. 4 graczy. 

Trzecia gra jest kultowa i myślę, że wielu z Was może ją znać. Dla mnie rewelacja! "Wsiąść do pociągu" jest bardzo wciągające i tutaj trzeba mieć dobrą strategię, żeby móc to wygrać, im więcej osób gra (max 5) tym ciekawiej. 

Zasady: Każdy gracz otrzymuje 4 trasy do pokonania, jedną długą i 3 krótkie, z których musi wybrać minimum dwie. Dostaje również pociągi i 4 karty pociągów. W trakcie gry zbieramy lub losujemy karty pociągów, mają one kolory odpowiadające fragmentom trasy na planszy i wymieniamy je na ruch, którym jest kładzenie naszych "pociągów" plastikowych na planszy. Gra kończy się gdy któremuś z graczy pozostanie jeden plastikowy pociąg. Następnie sumuje się punkty za skończone trasy i odejmuje za nieukończone a także kilka innych rzeczy, ale nie chce Wam tutaj mieszać. Świetna gra!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Thank you for comment :)

Bardzo dziękuję za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...