24.01.2015

Komediowy weekend - filmy - Francja

Mam dla Was dużą dawkę świetnych francuskich komedii, który łączy jedna rzecz. Dokładniej łączy je postać Dany Boona. Genialny aktor, który sprawdza się idealnie zarówno w komediach jak i cięższych filmach. Na niektórych śmiałam się w głos, inne były po prostu bardzo przyjemne i lekkie. Polecam je wszystkie. Wszystkie prezentowane filmy widziałam i napiszę o nich kilka słów.


1. "Przychodzi facet do lekarza" najnowszy film Boona, chwilę się rozkręca ale już później wybuchałam śmiechem.W skrócie o hipochondryku, który ze względu na swoje lęki związane ze zdrowiem i higieną ma wiele zabawnych sytuacji. Nie zawiedziecie się na tym filmie. Oryginalny pomysł na scenariusz, przedstawiony w rewelacyjny sposób. 2. "Jeszcze dalej na północ". Mogę napisać jedynie, że ma niesamowity klimat, jest zabawny, wciągający, abstrakcyjny i bardzo zakręcony. Mężczyzna zostaje wysłany z pracy na północ, o której chodzą słuchy, że jest tam bardzo zimno, ludzie są okropni, mówią swoim niezrozumiałym językiem i  jest to najgorsze miejsce, do którego może trafić. Rzeczywistość okazuje się inna.Uwielbiam go! :)


3. "Wyszłam za mąż, zaraz wracam" to komedia romantyczna. W rodzinie głównej aktorki jest przeświadczenie, że pierwsze małżeństwo kończy się rozwodem, drugie jest trwałe. Kiedy bohaterka poznała tego jedynego, żeby nie zapeszyć postanawia odbyć błyskawiczny tajny ślub i rozwód, zostaje wystawiona i przez przypadek trafia na nic nieświadomego Boona, który zostaje zmanipulowany i zakochuje się w niej bez pamięci. Sytuacja robi się nieciekawa i zakręcona. Warta polecenia, wielokrotnie robi się żal głównego bohatera, który jest wyjątkowo uroczy. Świetna rola Boona, genialny scenariusz, nietypowy pomysł, świetnie przedstawiony. Na tym filmie zdecydowanie kilka razy wybuchniecie śmiechem!  :)


4. "Bazyl, człowiek z kulą w głowie", to kolejna propozycja bardzo oryginalnego scenariusza. Zaskakująca i wciągająca historia mężczyzny, który przez przypadek został "postrzelony" w głowę i lekarz na zasadzie "orzeł, reszka" zadecydował, że nie wyjmie mu kuli z głowy. Bazyl żyje ze świadomością, że w każdej chwili może umrzeć więc postanawia odegrać się na właścicielach firm produkujących broń i amunicję, którą ma w swojej głowie. Przezabawne, intrygujące historie. Nie jesteście w stanie przewidzieć co się za chwile będzie działo, a już na pewno nie tego co dzieje się przed zakończeniem filmu. Polecam :).


5. "Nic do oclenia". Historia dwóch mężczyzn, którzy pracują na straży granicznej po przeciwnych stronach Państw i jeden z nich jest bezwzględnym rasistom. Nie cierpi francuzów, tak samo jak jego ojciec i tą nienawiść wpaja również w swojego synka. Okazuje się jednak, że granica zostaje otwarta i on wraz z francuzem muszą pracować razem, a do tego ten francuz jest w związku z jego siostrą. Dużo się dzieje, wiele zabawnych historii, polecam :).


6. "Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus" dość typowa koncepcja, czyli zamiana ról. Mąż przejmuje obowiązki żony, żona męża. Duża dawka śmiechu i zaskakujących sytuacji. 

7. "Uziemieni" to komedia romantyczna. Para po rozwodzie jedzie na ślub swojej córki do Grecji. Samolot ze względu na pogodę musi lądować kilka Państw wcześniej. Byli małżonkowie siebie nienawidzą i ciągle robią sobie na złość i to bez żadnych granic. Mają doczynienia z policją, kradną i radiowóz i helikopter, przygód mają ogromne ilości. Zdecydowanie jest to ciekawa propozycja. 

wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony filmweb.pl

2 komentarze:

Thank you for comment :)

Bardzo dziękuję za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...