24.07.2015

Lista pierwszych warzyw dla niemowlaka.

Konsultowałam tę listę z dwiema lekarkami, więc mam nadzieję, że Wam nieco pomogę.
Jest to lista pierwszych warzyw, najmniej alergizujących. Pamiętajcie aby każde z tych warzyw wprowadzać pojedyńczo, zaczynając od 2-3 łyżeczek i obserwujcie reakcje dziecka, czy nie ma problemów z jelitkami, wysypki lub nie zmienił mu się nastrój. Ja wprowadzam po jednym warzywie co 2 dni. Jak dojdziemy do akceptacji 4 warzyw to zrobimy z nich "obiadek", według lekarzy na obiadek dla dziecka, które ukończyło 4 miesiące życia wystarczą 3 łyżki stołowe ugotowanych na parze, zmiksowanych i przetartych warzyw. 

Lista warzyw odpowiednich dla dzieci po ukończonym 4 miesiącu życia (po ok. 120 dniach życia dziecka), wszystkie z warzyw polecam gotować na parze, zachowają wtedy najwięcej drogocennych wartości odżywczych:

- marchewka
- ziemniak
- dynia
- korzeń pietruszki
- koper włoski
- burak
- cukinia
- kalafior

Z tych warzyw spokojnie skomponujemy obiadek. My w piątym miesiącu życia postanowiliśmy wprowadzić wszystkie te warzywa, na razie Lilcia dobrze zareagowała na ziemniaka i dynię, po marchewce jeździło jej w jelitkach więc wrócimy do niej za dwa tygodnie. Dzisiaj próbujemy cukinii, trzymajcie kciuki. 

Życzę Wam powodzenia we wprowadzaniu warzyw do diety dziecka!


1 komentarz:

Thank you for comment :)

Bardzo dziękuję za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...