28.08.2015

Wygodna i radosna kąpiel noworodkaMoja córka jak tylko widzi, że szykuje się kąpiel zaczyna radośnie przebierać nóżkami i piszczeć. Kocha kąpiele, choć na początku kąpiel była dla nas udręką. Wystarczył gadżet jakim jest foczka a nasz koszmar zamienił się we wspaniałą zabawę!

Zacznijmy od tego, że początkowo kąpaliśmy ją trzymając ją na jednej ręce a myjąc ją drugą ręką. Nie miało to w naszym przypadku żadnych plusów. Począwszy od bólu kręgosłupa osoby która trzymała małą i pochylała się całą kąpiel nad nią, po fakt, że było to i dla nas i dla niej niewygodne, ręce od wody były śliskie a trzymanie jej z każdą chwilą coraz trudniejsze.

Odkąd przeszliśmy na foczkę, gdy skończyła ok.1,5 miesiąca byliśmy w szoku. Wcześniej kąpieli towarzyszył płacz, a jak za pierwszym razem włożyliśmy do wanienki foczkę (tę różową ze zdjęcia) mała od razu się uspokoiła, zaczęła śmiać, położyła wygodnie i zaczęła swobodnie machać nogami i rozchlapywać wodę po całej kuchni (tak myjemy ją w wanience w kuchni, bo w naszej maleńkiej łazience nigdzie się wanienka nie zmieści ). Poza tym zawsze mamy z niej ubaw bo leży na foczce jak na leżaku, wygląda jak na wakacjach, a my jakbyśmy byli jej prywatną służbą, która to ją pomasuje, to umyje, to pochlapie, to wybalsamuje. Ogólnie wszyscy świetnie się przy tym bawimy i teraz kąpiel trwa nawet 10-15 minut a wcześniej to był dziki szał w ok.2-3 minuty.

Baaardzo Wam polecam korzystanie z plastikowej foczki (od spodu ma przyssawkę więc nie ślizga się w wanience), drugą opcją jest ta żółto-zielona pianka do kąpieli. O tyle jest wygodna, że nie trzeba się martwić, że dziecko się ześlizgnie bo pianka to skutecznie uniemożliwia, jak również zużywamy dużo mniej wody do kąpieli.
A Wy w jaki sposób kąpiecie Wasze najmłodsze pociechy?

Pozdrawiam, 
Karolina :)

2 komentarze:

  1. Hej, czego to ludzie nie wymyślą, mega słodkie są te rzeczy. U mnie nowy post o zestawach na rozpoczecie roku szkolnego www.lap-stajla.blogspot.com, zapraszam do mnie

    OdpowiedzUsuń
  2. Hihi... jak taki różowiutki tron :) niezły gadżet szczerze mówiąc.

    OdpowiedzUsuń

Thank you for comment :)

Bardzo dziękuję za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...