23.03.2015

„Zdrada” Paulo Coelho

Witajcie.Ostatnio proponowałam Wam książki na nowy rok, i na nadchodzące walentynki, teraz czas na recenzję konkretnej jednej książki.Dodam, że są to moje subiektywne opinie, z którymi nie każdy musi się zgadzać. Piszę to co czuje po przeczytaniu danej książki, i możecie się spotkać z niekoniecznie samymi pozytywnymi recenzjami z mojej strony. Ale właśnie o to mi chodzi w moich recenzjach, aby przekazać Wam moje prawdziwe odczucia co do przeczytanej książki.Sięgnęłam po książkę "Zdrada" Paula Coelho, ponieważ w opiniach, ocenach internetowych stała się dość popularna. Dany autor nie należy do moich ulubionych, ale jakoś tak się składa że w domu posiadam jego dwie książki i tak o to "Zdrada" stała się numerem trzecim na mojej półce. 


11.03.2015

"Sposób na happy end" Barbara O'Neal

"Sposób na happy end" to powieść stworzona dla kobiet. Przepełniona emocjami, przejmującymi historiami z którymi musi zmierzyć się główna bohaterka Elsa jak i jej najbliżsi. Zwątpienie i poszukiwanie wiary, złamane serce i lęk przed otworzeniem się na nową miłość, ludzkie słabości, zagubienie. To książka idealna dla osób kochających gotowanie, poza dawką przepisów, znajdują się tutaj apetyczne opisy przygotowywania potraw i rodzinnego ucztowania. Jeżeli lubicie robótki ręczne to także się nie zawiedzie, siostra Elsy uwielbia patchworki, robi ich całe mnóstwo i jest to opisane w tak wspaniały sposób, że zdecydowałam się na spróbowanie swoich sił i uszycie jednego. Nawet fani ogrodnictwa zapałają pasją i potrzebą do rozkopania swojego ogródka, po tym jak w czarujący sposób przeczytają o wspaniałych kwiatach, warzywach i owocach jekie choduje i pielęgnuje opisana społeczność. Kocham tak soczyste, intrygujące i pełne inspiracji opisy, dają mi ogrom pozytywnej energii i zachęcają do działania. Akcja dzieje się w Ameryce Północnej, jest jednak kilka wątków w Hiszpanii...można się rozmarzyć. Jestem zachwycona tą książką, mimo kilku dramatycznych historii, wola walki i wiara w to, że z najgorszej sytuacji można wynieść wiele dobrego napawa optymizmem. Nigdy nie jest za późno na to aby odnaleźć swoją drogę w życiu, odbudować siebie. Po przeczytaniu tej powieści przepełnia mnie pozytywne nastawienie do każdego kolejnego dnia. Pamiętajcie, że dzięki odpowiedniemu nastawieniu, zawsze znajdziecie "Sposób na happy end".


08.03.2015

starożytne miasto Efez - Turcja

Będąc w Turcji zdecydowanie warto zahaczyć o miasto Efez, a najlepiej poświęcić na nie cały dzień. Jest to niesamowite doświadczenie, ponieważ zachowało się do dnia dzisiejszego bardzo wiele. Wędrujemy dawnymi uliczkami miasta, zaglądamy do domków, obserwujemy wspaniale zachowane chodniki z mozaiki co możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach, oglądamy zjawiskową bibliotekę, amfiteatr, w którym wykładał sam Św. Paweł, więc nie mogłam nie zabrać tam ze sobą nowego testamentu, aby przeczytać ten fragment w dosłownym otoczeniu, niesamowite przeżycie! :) Oczywiście zobaczymy tam również latryny, czyli toalety, jak to kiedyś wyglądało, jak zostały wyrzeźbione i na czym polegał system kanalizacyjny. Domy najbogatszych są nadal badane i odkrywane, więc z roku na rok odwiedzenie Efez staje się coraz ciekawsze. Polecam Wam tą wycieczkę, to niesamowite móc spacerować tak starym i pięknym miastem, niepowtarzalne doświadczenie. 


01.03.2015

How to be a queen of the night?

Another dresses stolen my heart and became a huge inspiration for spring shopping. It is slowly getting warmer, and thus, we can start to search an elegant evening dresses , emphasizing feminine curves and subtly revealing shoulders, neck or back. It's also a great time to color. We can put on the classics which is black, but we can also play with color, choosing something more bold as red, fuchsia or mint. Set its sights on three evening dresses. I am charmed by them. Clear favorite is the first blood-red. I must admit that the scene has played a big role in the election. By the way, I would like to point out that all of my suggestions, I found at the store: Ihomecoming.com . You can clearly see that all of them are beautiful elegant evening gown .
Let's start from the first dress, like I wrote before this is my favourite one dress. Don't you think that it is a little bit in spanish style? Especially with this big red flower in hair. The corset is so feminine and perfectly highlights the waist. One is a short lace sleeves, the second reveals a fantastic cut neckline that exposes breasts beautifully, like a bra. I love both versions, one with short sleeves is more serious, while the second has a wonderful thin straps and is more flirtatious. I am sure that every woman would look at her perfectly and attract the eyes of many men.
The second dress is the most sophisticated of all three. Elegant and classic. Wonderful material and neckline on the back. Lace, every detail, emphasizing the waist. It all makes a hourglass shaped woman look phenomenal in it. It is affordable elegant evening of Ihomecoming
The last dress is ideal for women with different curves. Shapes the body, causing all have 'a waist of wasps'. In this dress you will definitely looks like a sexy and confident woman.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...